Latest Topics
Topic
History
Written by
asfsfasfsfsfsfasfasfsfagsgas
cerere Moderator seby:)
cerere Seby:X
din: Ultimele subiecte(sistem nou)
10 trucuri folositoare pentru Windows Vista
Secrete despre Windows XP
Prezentare by *SounD-
nVidia Performance [FPS boost]
116 comenzi pentru Windows XP - RUN
Cum puteti contribui la dezvoltarea forumului
Dum Noi 11, 2012 9:06 am
Mier Aug 15, 2012 12:16 am
Mar Aug 14, 2012 11:24 am
Mar Aug 14, 2012 2:19 am
Mar Aug 14, 2012 2:02 am
Lun Aug 13, 2012 8:32 am
Lun Aug 13, 2012 8:19 am
Lun Aug 13, 2012 3:11 am
Lun Aug 13, 2012 3:06 am
Lun Aug 13, 2012 2:07 am











Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Sfaturi pentru o cerere pusa la punct Empty Sfaturi pentru o cerere pusa la punct Sam Aug 11, 2012 3:06 am

Ted ajsko.RO


Ted ajsko.RO

System Operator
System Operator
Sfaturi pentru utilizatorii care deschid cereri grafice


Multi utilizatori se plang ca cererea lor a fost respinsa, asa ca va voi scrie cateva sfaturi care sper sa va ajute sa scrieti o cerere cat mai explicita si care sa respecte regulamentul:

1. Trebuiesc specificate cat mai concret marimile imaginii cerute ( in px ). In multe cereri am observat ca la marimi ne furnizati un link catre o imagine si spune-ti "cat asta", daca da-ti click dreapta pe imagine - apoi View image sus la tabul cu imaginea va scrie marimile imaginii, asa ca puteti scrie frumos marimile in numere;

2. Daca doriti ca imaginea sa fie animata scrie-ti ce fel de animatie doriti ( ex : text sclipitor, bara care sa treaca peste imagine etc. );

3. Cand furnizati o imagine din care designerii si membrii se pot inspira, precizati ce elemente din imagine sa fie luate in considerare ( ex: efectele textului: "As dori ca textul pe banner-ul cerut sa fie asemenator, acelasi stil" ), simplu.
De la un timp am vazut cereri care la punctul 5 din model au imagini cu link-uri de pe alte forum-uri care nu tin de forumgratuit, imagini de pe google cu link catre alte site-uri; pentru a nu fi sanctionati salvati imaginile in computer-ul d-voastra apoi re-uploadatile pentru a evite spamul;

4. Incercati sa evitati sa folositi culori, caps lock, postari duble etc.
Daca doriti o culoare anume scrieti codul culorii, nu o aplicati pe text altfel cererea d-voastra va fi respinsa;

5. Daca un membru incearca sa va ajute, insa imaginiile postate de el nu sunt prea reusite nu il luati in nume de rau apoi sa il criticati la sange pe seama imaginii. Incercati sa apreciati munca depusa de toti membrii, si sa le multumiti chiar daca rezultatul nu e prea "colorat";

6. Cand cererea d-voastra a primit trei rezultate (ex) si sunte-ti multumit de ele, nu mai "furati" timpul designerilor si al membrilor spunandu-ne "mai astept creatii ...";

7. Cand cererea d-voastra a fost rezolvata, marcati cererea cu icon-ul rezolvat ([Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ), veti usura munca staff-ului si cererile vor fi rezolvate mai repede;


Pentru cei interesati: Lista va continua !



Copyright © TRE Nicio parte a acestui mesaj nu poate fi reprodusa, transmisa sau stocata in orice forma fara acordul scris al detinatorului dreptului de autor, in conformitate cu articolul L122-1 apartinand ICC.

https://theromanianenergy.forum.st

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum